Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :24.02.2020-18:00 Tarihi :24.02.2020
Bitiş :25.02.2020-18:00 No :165
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzey doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Eskişehir, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın akşam saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile Doğu Karadeniz Bölgesinde eğimi fazla dik yamaçlarda çığ düşmesi riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde bölgenin doğusunun hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
ÇANAKKALE Parçalı bulutlu 6 15
EDİRNE Parçalı bulutlu 2 16
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif yağmurlu 4 12
KOCAELİ Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif yağmurlu 5 14
EGE Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 6 16
İZMİR Parçalı ve az bulutlu 7 17
KÜTAHYA Parçalı ve az bulutlu 0 10
MANİSA Parçalı ve az bulutlu 4 17
AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve yer yer çok bulutlu 7 22
ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 11 22
HATAY Parçalı ve yer yer çok bulutlu 8 20
ISPARTA Parçalı ve az bulutlu 1 12
İÇ ANADOLU Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, bu akşam saatlerinde Eskişehir çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı bulutlu 2 8
ESKİŞEHİR Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu 2 11
KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2 8
SİVAS Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 0 4
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1 10
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu 5 15
KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 0 8
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu 5 11
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı yağmurlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece ve sabah saatlerinde Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmurlu 5 12
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 5 10
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmurlu 5 11
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7 9
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, Malatya ve Elazığ çevrelerinin yağmurlu, bölgenin diğer kesimlerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte çığ tehlikesi bulunmaktadır.
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -2 0
HAKKÂRİ Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı -1 4
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu 3 11
VAN Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı -2 6
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve yer yer çok bulutlu Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu 3 14
GAZİANTEP Parçalı bulutlu 5 14
SİİRT Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren hafif yağmurlu 7 14
ŞANLIURFA Parçalı bulutlu 7 17
DENİZLERDE HAVA
Orta Karadeniz kuvvetli fırtına bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusu kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan gece saatlerinde batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın (Salı) sabah saatlerine kadar batısı 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Orta Karadeniz’de 3,5 ila 4,5 m, Görüş; İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinde doğusu yağmurlu Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde kuzeyi 6 (50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, gece saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde kuzeyi güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, gece saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Salı) öğle saatlerinde 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009