Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :13.07.2024-18:00 Tarihi :13.07.2024
Bitiş :14.07.2024-18:00 No :585
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan değerlendirmelere göre: Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Muğla, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Adana, Osmaniye, Ankara, Eskişehir, Sivas, Bolu, Çorum, Ordu ve Tokat çevreleri Hatay’ın batı ilçelerinin yerel sağanak ver gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara’nın güneyi ile Kuzey ve Kıyı Ege’de kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege'de yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde ve Konya'nın batı ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin güneybatısında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
BURSA Parçalı ve az bulutlu
EDİRNE Parçalı ve az bulutlu
İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu
KOCAELİ Parçalı ve az bulutlu
EGE Parçalı, yer yer çok bulutlu, Muğla, Denizli, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin kuzeyinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
DENİZLİ Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 39
İZMİR Parçalı ve az bulutlu 36
MANİSA Parçalı ve az bulutlu 39
AKDENİZ Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ile Adana, Osmaniya çevreleri ve Hatay'ın batı kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.
ADANA Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35
ANTALYA Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32
HATAY Parçalı bulutlu, batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32
ISPARTA Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 36
İÇ ANADOLU Parçalı ve yer yer çok bulutlu, batısı ile Kayseri, Sivas, Karaman ve Niğde çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Konya'nın batı ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.
ANKARA Parçalı bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
ÇANKIRI Parçalı bulutlu 33
ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32
SİVAS Parçalı bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31
BATI KARADENİZ Parçalı bulutlu, Bolu çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31
DÜZCE Parçalı bulutlu 32
SİNOP Parçalı bulutlu 29
ZONGULDAK Parçalı bulutlu 29
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Çorum ve Ordu çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz'de yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.
AMASYA Parçalı, yer yer çok bulutlu 33
ARTVİN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor. 28
SAMSUN Parçalı, yer yer çok bulutlu 31
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor. 28
DOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, kuzey kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuzeydoğusunun yerel kuvvetli olması bekleniyor.
ERZURUM Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. 29
KARS Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. 27
MALATYA Parçalı ve az bulutlu 37
VAN Parçalı ve az bulutlu 29
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 42
GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 37
SİİRT Az bulutlu ve açık 40
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 42
DENİZLERDE HAVA
Ege ve Orta Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 zamanla 7, doğusu güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Orta Karadeniz’de yer yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, zamanla 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, akşam saatlerinde yer yer 2,0 m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 güneyi kuzey ve kuzeybatıdan yer yer 5 ila 7; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, zamanla 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Orta ve Güney Ege yer yer 3,0 m; Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, doğusu 1,5 ila 2,5 m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m, Görüş: İyi.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009