Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :05.07.2022-06:00 Tarihi :05.07.2022
Bitiş :06.07.2022-06:00 No :556
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinin iç kesimlerinin yerel sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
EDİRNE Az bulutlu 35
İSTANBUL Az bulutlu 31
KIRKLARELİ Az bulutlu 31
KOCAELİ Az bulutlu 32
EGE Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; Kuzey Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.
DENİZLİ Az bulutlu 38
İZMİR Az bulutlu ve açık 38
KÜTAHYA Az bulutlu 29
MANİSA Az bulutlu 38
AKDENİZ Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Az bulutlu ve açık 35
ANTALYA Az bulutlu ve açık 39
HATAY Az bulutlu ve açık 31
ISPARTA Az bulutlu 32
İÇ ANADOLU Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Az bulutlu 28
ÇANKIRI Az bulutlu 29
ESKİŞEHİR Az bulutlu 29
KONYA Az bulutlu 29
BATI KARADENİZ Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Az bulutlu 27
ZONGULDAK Az bulutlu 26
KASTAMONU Az bulutlu 27
SİNOP Az bulutlu 27
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA Parçalı ve az bulutlu 28
ÇORUM Az bulutlu 26
SAMSUN Parçalı bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı 26
TRABZON Parçalı bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı 24
DOĞU ANADOLU Az bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; güneydoğu kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 26
KARS Parçalı bulutlu 23
MALATYA Az bulutlu 34
VAN Parçalı ve az bulutlu 26
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 38
GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 38
SİİRT Az bulutlu ve açık 36
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 40
DENİZLERDE HAVA
Ege ve Van Gölü’nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, doğusu doğudan 3 ila 5; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, akşamdan itibaren güneyden 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, güney kuzeybatıdan 5 ila 7, Saros Körfezi’nde 3 ila 5 kuvvetinde; 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan, Antalya Körfezi öğle saatlerine kadar kuzeydoğudan 3 ila 5, açıkları 6; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, Mersin Körfezi sabah saatlerinde kuzeydoğudan 3 ila 5, akşamdan itibaren 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında ilk saatlerde 2,5m; Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 0,50 ila 1,0m, yer yer 1,5m; Görüş: İyi.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009