Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :23.01.2018-06:00 Tarihi :23.01.2018
Bitiş :24.01.2018-06:00 No :67
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Isparta, Ankara, Konya, Denizli, Afyon çevreleri, Antalya'nın doğu ilçelerinin (Alanya,Gazipaşa) yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz'de yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege ile Sinop çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz'de hissedilir derecede (5 ila 9 derece) olmak üzere, iç ve batı kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile Sinop çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Çok bulutlu, doğusunun aralıklı karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Trakya ile gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu 4
ISTANBUL Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri hafif kar yağışlı 4
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu 4
KOCAELI Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu 6
EGE Az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Denizli ve Afyon çevrelerinin hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu 3
DENIZLI Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde hafif yağmurlu 8
IZMIR Parçalı ve az bulutlu 8
MANISA Parçalı ve az bulutlu 7
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile ilk saatlerde Isparta çevreleri ile Antalyanın doğu ilçelerinin (Alanya ve Gazipaşa) yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Adana, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olmak üzere, yağmur ve sağanak, Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur, Kahramanmaraş'ın yüksek kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
ADANA Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 13
ANTALYA Parçalı bulutlu, ilk saatlerde doğu ilçeleri (Alanya ve Gazipaşa) yağmur ve sağanak yağışlı 19
HATAY Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 10
MERSIN Çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 14
İÇ ANADOLU Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Ankara ve Konya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 4
CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu 3
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde yağmur ve karla karışık yağmurlu 5
BATI KARADENİZ Çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Sinop çevrelerinde kuzeybatı yönünden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
BOLU Çok bulutlu ve kar yağışlı 1
DÜZCE Çok bulutlu ve karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6
KASTAMONU Çok bulutlu ve kar yağışlı 5
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yağışlı 6
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, zamanla Orta Karadeniz kıyıları ile iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
AMASYA Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri ile zamanla il geneli hafif kar yağışlı 7
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu ve yağmurlu 11
TOKAT Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri ile zamanla il geneli hafif kar yağışlı 9
TRABZON Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 17
DOĞU ANADOLU Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor Yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ERZURUM Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı 3
KARS Çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, akşam saatlerinde akşam saatlerinden sonra kar yağışlı 0
MALATYA Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 7
VAN Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5
GÜNEYDOĞU ANADOLU Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
DIYARBAKIR Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 8
GAZIANTEP Çok bulutlu ve yağmurlu 6
SANLIURFA Çok bulutlu ve yağmurlu 9
SIIRT Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 10
DENİZLERDE HAVA
Batı Karadeniz'in doğusu, Orta Karadeniz ile Güney Ege'de fırtına; Marmara, Kuzey Ege, Doğu Karadeniz ile Antalya Körfezi'nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'in batısında kuzey ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); doğusunda kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğle ve akşam saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa); Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa); batısında batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (60-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz'in doğusu ile Orta Karadeniz'de 3,0 ila 4,0m; Doğu Karadeniz'de 2,0 ila 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 5 ila 7 (40-60 km/sa); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, güneyinde 3,0 ila 4,0m; Görüş: İyi, fırtına anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı, doğusu çok bulutlu; Doğu Akdeniz ile gece saatlerinde Batı Akdeniz sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Antalya Körfezi'nde kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Antalya Körfezi'nde 1,5 ila 2,5m, akşam saatlerinden sonra 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu; Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Havacılık Sayfası
DMIGM © 2009