Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :24.09.2021-18:00 Tarihi :24.09.2021
Bitiş :25.09.2021-18:00 No :801
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu, Rize'nin doğusu, Giresun ve Artvin çevreleri ile yarın Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yerel olmak üzere yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, bu akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde güney ve güneybatı, diğer yerlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, yarın iç ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı kesimlerden kuvvetli (40-70 km/sa)olarak esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ZİRAİ DON TEHLİKESİNE DİKKAT: 26.09.2021 Pazar sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz iç kesimleri, iç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da hafif zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı, zamanla doğusunun yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
ÇANAKKALE Parçalı bulutlu 15 26
İSTANBUL Parçalı bulutlu 15 23
KIRKLARELİ Parçalı bulutlu 10 26
KOCAELİ Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı 13 23
EGE Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 7 22
DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 13 30
İZMİR Az bulutlu ve açık 18 29
MANİSA Az bulutlu ve açık 13 31
AKDENİZ Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Az bulutlu ve açık 18 32
ANTALYA Az bulutlu ve açık 19 31
HATAY Az bulutlu ve açık 14 29
ISPARTA Az bulutlu ve açık 9 26
İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu 8 23
ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 8 22
KONYA Az bulutlu ve açık 7 22
SİVAS Parçalı ve az bulutlu 3 19
BATI KARADENİZ Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 8 18
DÜZCE Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu ve sağanak yağışlı 11 22
SİNOP Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu ve sağanak yağışlı 15 21
ZONGULDAK Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu ve sağanak yağışlı 13 21
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Giresun ve Artvin çevreleri ile Rize'nin doğusunun yağmurlu, Artvin'in yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, yarın öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
RİZE Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu ile yarın öğle saatlerinden sonra il geneli yerel olmak üzere sağanak yağışlı 12 24
SAMSUN Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı 14 22
TOKAT Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu 9 22
TRABZON Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı 14 23
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusunun yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde bölgenin güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
ERZURUM Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı yağmurlu, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu 2 15
KARS Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu 2 16
MALATYA Az bulutlu ve açık 8 22
VAN Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı 11 18
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, doğusunun parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 12 25
GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 13 26
SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı, yarın az bulutlu ve açık 13 24
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 15 28
DENİZLERDE HAVA
Orta ve Doğu Karadeniz'de fırtına bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, doğusu 5 ila 7, sabah saatlerinde 8, akşam batısı güneydoğudan geneli 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, yer yer 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta ve Doğu Karadeniz'de yer yer 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatı, öğleden sonra güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde kuzeyi güneybatıdan, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009