Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :14.08.2020-06:00 Tarihi :14.08.2020
Bitiş :15.08.2020-06:00 No :679
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, Tokat, Artvin ile Van'ın doğusu ve Ağrı'nın güneyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun, öğle saatlerinden sonra Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun, öğle saatlerinden sonra Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
EDİRNE Parçalı ve az bulutlu 34
İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 29
KIRKLARELİ Parçalı ve az bulutlu 31
KOCAELİ Parçalı ve az bulutlu 29
EGE Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
İZMİR Az bulutlu ve açık 36
KÜTAHYA Az bulutlu 28
MANİSA Az bulutlu 36
MUĞLA Az bulutlu 37
AKDENİZ Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
ADANA Az bulutlu 36
ANTALYA Az bulutlu ve açık 34
BURDUR Az bulutlu 33
HATAY Az bulutlu 34
İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Az bulutlu ve açık 30
ESKİŞEHİR Az bulutlu ve açık 29
KONYA Az bulutlu ve açık 29
SİVAS Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 25
BATI KARADENİZ Az bulutlu, doğusunun yer yer parçalı bulutlu, Sinop çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Az bulutlu 26
DÜZCE Az bulutlu 29
KASTAMONU Parçalı bulutlu 27
ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 25
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Tokat ve Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun, öğle saatlerinden sonra Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.
AMASYA Parçalı bulutlu 29
RİZE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün(Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 26
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 25
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün(Cuma) öğle saatlerinden sonra doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 26
DOĞU ANADOLU Az bulutlu, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Van'ın doğusu ve Ağrı'nın güneyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM Parçalı bulutlu 26
KARS Parçalı bulutlu 24
MALATYA Az bulutlu 32
VAN Parçalı bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 37
GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 35
SİİRT Az bulutlu ve açık 36
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 39
DENİZLERDE HAVA
Orta ve Güney Ege açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan zamanla doğudan ; Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) zaman zaman 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, zaman zaman 2,0m , Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) gece saatlerinde güneyinde yer yer 6 ( 50 km/sa ) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, gece saatlerinde güneyinde yer yer 2,0m ; Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, güneyi kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Orta ve Güney Ege'de 4 ila 6 (30-50 km/sa), açıklarında yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde ; Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 2,5m, açıklarında yer yer 3,0m ; Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı, doğusunda güneybatıdan ; Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan gece ve sabah saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) doğusunda yer yer 5 ( 40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m , Doğu Akdeniz’de yer yer 2,0m ; Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan akşam saatlerinde batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) öğle saatlerinde yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, öğle saatlerinde yer yer 1,25m; Görüş: İyi.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009