Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :15.01.2021-18:00 Tarihi :15.01.2021
Bitiş :16.01.2021-18:00 No :45
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara, Ege (Afyon hariç), Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz kıyıları Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun (Van ve Hakkari hariç) aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güney Ege kıyıları, Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Antalya'nın doğu ilçeleri ile yarın Doğu Akdeniz kıyıları, Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, K. Maraş'ın yüksekleri, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Yarın İç Ege'de biraz artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde doğu kesimlerde, yarın öğle saatlerinden sonra Marmara'nın güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Antalya'nın doğu ilçeleri ile yarın Doğu Akdeniz kıyıları, Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, K. Maraş'ın yüksekleri, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; bu akşam ve gece saatlerinde doğu kesimlerde güneyli, yarın öğle saatlerinden sonra Marmara'nın güneydoğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren Çanakkale çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın öğle saatlerinden sonra güneybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı -3 3
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinden sonra kar yağışlı 0 6
KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı -4 3
SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı -1 7
EGE Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Afyon hariç bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güney Ege kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu -4 8
DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 2 11
İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 3 9
MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı -1 6
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ve Antalya çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek olan yağışların; Antalya'nın doğusu ve Mersin'in batısı ile yarın öğle saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'de yer yer kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor.
ADANA Çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9 15
ANTALYA Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde (Alanya, Gündoğmuş, Gazipaşa)yer yer kuvvetli ve çok kuvvetli olması bekleniyor. 10 18
HATAY Çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9 14
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 0 10
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kesimlerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu -5 3
ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu -5 5
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2 5
NİĞDE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1 6
BATI KARADENİZ Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyı kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu -9 3
DÜZCE Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı -4 5
KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu -8 2
ZONGULDAK Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı -1 6
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; doğusunun iç kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ARTVİN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, iç ve yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 0 6
RİZE Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6 9
SAMSUN Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 3 9
TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7 9
DOĞU ANADOLU Çok bulutlu, Van ve Hakkari dışında bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde yerel olarak yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bu akşam ve gece saatlerinde bölge genelinde güneyli yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ERZURUM Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -4 2
KARS Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -4 1
MALATYA Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı 1 5
VAN Çok bulutlu 1 7
GÜNEYDOĞU ANADOLU Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra G. Antep, Adoyaman ve Kilis çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
DİYARBAKIR Çok bulutlu ve yağmurlu 5 10
GAZİANTEP Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışları yarın öğle saatlerinde sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 3 9
SİİRT Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 4 8
ŞANLIURFA Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 5 14
DENİZLERDE HAVA
Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de batısı batı ve kuzeybatıdan, gece saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa),yarın öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu güneyli, yarın öğle saatlerinde kuzeyli yönlerden 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, yarın öğle saatlerinde kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın öğle saatlerinde Batı Karadeniz’in batısında yer yer 1,5 ila 2,5mm; Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, zamanla 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinde kuzeyi yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu, güneyi sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğle saatlerinde açıkları 6 (50 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyi kuzeybatı, yarın öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde kuzeyi, yarın öğle saatlerinde geneli 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın öğle saatlerinde kuzeyi yer yer 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, yarın sabah saatlerinden itibaren batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Akdeniz’de güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece saatlerinden itibaren 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı yer yer karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m yer yer 0,75m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009