Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :22.01.2020-06:00 Tarihi :22.01.2020
Bitiş :23.01.2020-06:00 No :64
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Tokat ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Tokat ve Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde sis ve pus olayı ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla kuzeybatı kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksama, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayı ile birlikte buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
EDİRNE Parçalı bulutlu ve yer yer puslu ve sisli 9
İSTANBUL Parçalı bulutlu ve yer yer puslu ve sisli 8
KIRKLARELİ Parçalı bulutlu ve yer yer puslu ve sisli 8
KOCAELİ Parçalı bulutlu ve yer yer puslu ve sisli 8
EGE Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.
A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 3
DENİZLİ Az bulutlu 10
İZMİR Az bulutlu 12
MANİSA Az bulutlu 10
AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve az bulutlu 15
ANTALYA Az bulutlu 18
HATAY Parçalı ve az bulutlu 13
ISPARTA Az bulutlu 6
İÇ ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu 5
ÇANKIRI Parçalı ve az bulutlu 8
ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 6
KONYA Az bulutlu 3
BATI KARADENİZ Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı ile birlikte buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu 6
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 10
KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu 7
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 8
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Tokat ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 7
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 11
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı 5
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9
DOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ERZURUM Parçalı ve yer yer çok bulutlu -2
KARS Parçalı ve yer yer çok bulutlu -3
MALATYA Parçalı ve az bulutlu 6
VAN Parçalı ve az bulutlu -1
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.
DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 9
GAZİANTEP Az bulutlu 9
SİİRT Az bulutlu 7
ŞANLIURFA Az bulutlu 11
DENİZLERDE HAVA
Orta Akdeniz’de fırtına; Batı Karadeniz’in doğusu, Orta Karadeniz, Güney Ege ile Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz yağmurlu, sabah saatlerinde batısı yer yer sisli, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu sabah ve öğle saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı öğle saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz’in doğusu ve Orta Karadeniz’de 2,0 ila 3,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta, sis anında zayıf.
MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam ve gece saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege’de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), öğle saatlerinden sonra geneli 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, Batı Akdeniz’de 2,0 ila 3,0m, Orta Akdeniz’de 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, fırtınada orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğu, zamanla güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009