Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :22.10.2020-06:00 Tarihi :22.10.2020
Bitiş :23.10.2020-06:00 No :886
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Muğla, Aydın'ın kıyı kesimleri, Antalya'nın batı kıyıları ile Batı Akdeniz'in Toroslar Mevkii sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :İç ve kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzeyli, akşam saatlerine kadar güney kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
BURSA Parçalı ve az bulutlu 24
İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 23
KIRKLARELİ Parçalı ve az bulutlu 22
KOCAELİ Parçalı ve az bulutlu 26
EGE Parçalı ve az bulutlu, güney kesimleri yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Muğla çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Aydın'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.
İZMİR Parçalı ve az bulutlu 26
KÜTAHYA Parçalı ve az bulutlu 22
MANİSA Parçalı ve az bulutlu 26
MUĞLA Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu batısı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı kıyıları ile Batı Akdeniz'in Toroslar Mevkii sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve az bulutlu 32
ANTALYA Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kıyıları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
HATAY Parçalı ve az bulutlu 31
ISPARTA Parçalı ve az bulutlu 21
İÇ ANADOLU Parçalı ve az bulutlu güney kesimleri yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu 24
ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 23
KAYSERİ Parçalı ve az bulutlu 24
KONYA Parçalı ve az bulutlu 23
BATI KARADENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.
BOLU Parçalı ve az bulutlu 23
DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 26
KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 22
ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 21
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve az bulutlu, kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA Parçalı ve az bulutlu 26
RİZE Parçalı yer yer çok bulutlu 22
SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 21
TRABZON Parçalı yer yer çok bulutlu 20
DOĞU ANADOLU Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 19
KARS Parçalı ve az bulutlu 18
MALATYA Parçalı ve az bulutlu 25
VAN Parçalı ve az bulutlu 18
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 29
GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 29
SİİRT Az bulutlu ve açık 28
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 32
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, akşam saatlerine kadar doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m; Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, açıkları ile akşam saatlerine kadar Güney Ege’nin güneyi sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde kuzeyi 6 (50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, sabah ve akşam saatlerinde güneyi ile öğle saatlerinde geneli güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu batısı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Batı Akdeniz’in batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu açık, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009