Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :18.11.2018-18:00 Tarihi :18.11.2018
Bitiş :19.11.2018-18:00 No :966
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege (Afyonkarahisar hariç), Batı Akdeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Düzce ve Bolu çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kıyı Ege’nin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İzmir ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2)olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde güneyli, doğu bölgelerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İzmir ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, Doğalgaz ve baca kaynaklı zehirlenmeler vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12 21
ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11 19
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9 13
SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11 21
EGE Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Afyonkarahisar hariç) yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde İzmir, gece saatlerinde Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR Parçalı çok bulutlu 5 14
IZMIR Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 14 18
KÜTAHYA Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu 6 14
MANISA Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 12 18
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve az bulutlu 10 23
ANTALYA Parçalı çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 14 20
HATAY Parçalı ve az bulutlu 9 17
ISPARTA Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 7 13
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AKSARAY Parçalı ve çok bulutlu 5 17
ANKARA Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu 6 17
CANKIRI Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu 3 15
ESKISEHIR Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu 5 16
BATI KARADENİZ Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu 6 15
DÜZCE Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu 9 19
KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu 6 19
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 11 21
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA Parçalı bulutlu 4 19
GİRESUN Parçalı bulutlu 11 19
SAMSUN Parçalı bulutlu 9 20
TRABZON Parçalı bulutlu 10 18
DOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ELAZIĞ Parçalı ve az bulutlu 0 12
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu -9 6
HAKKARİ Parçalı ve az bulutlu 1 12
KARS Parçalı ve az bulutlu -8 6
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN Parçalı ve az bulutlu 7 16
DIYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 1 16
GAZIANTEP Parçalı ve az bulutlu 5 15
SIIRT Parçalı ve az bulutlu 5 15
DENİZLERDE HAVA
Marmara ile Kuzey Ege'nin açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, öğle güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeybatıdan, doğusu akşam saatlerine kadar güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam 3 ila 5 (20-40km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa), batısı öğle saatlerine kadar 6 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, batısında kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı,, Rüzgâr: Güney ve güneydoğu, öğle güneybatı, akşam kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, kuzeyi kuvvetli olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğu, öğle güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Kuzey Ege açıkları 7 (60 km/sa), öğleden sonra 2 ila 4 (30-50 m/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, öğle 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağışta zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa)kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009