Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :20.05.2019-18:00 Tarihi :20.05.2019
Bitiş :21.05.2019-18:00 No :420
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Sakarya, Çankırı ve Amasya çevreleri ile Tokat'ın batı kesimleri ve Çorum'un kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Karabük, Düzce çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın güneyli yönlerden İç Ege ve İç Anadolu'da kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle batı ve kuzeybatı zamanla batı kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın İç Ege ve İç Anadolu'da kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın öğle saatlerinden sonra Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (20-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın yarın İç Ege ve İç Anadolu'da güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 Km/Saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve az bulutlu, yarın zamanla doğusu parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sakarya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
BURSA Parçalı ve az bulutlu, yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu 17 29
ÇANAKKALE Parçalı ve az bulutlu 17 26
İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu, yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu 17 26
KIRKLARELİ Parçalı ve az bulutlu 15 27
EGE Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar yarın İç Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km / sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 14 26
DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 10 29
İZMİR Parçalı ve az bulutlu 19 29
MANİSA Parçalı ve az bulutlu 18 30
AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve az bulutlu 18 32
ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 19 28
HATAY Parçalı ve az bulutlu 17 31
ISPARTA Parçalı ve az bulutlu 10 27
İÇ ANADOLU Parçalı, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yerın güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu 14 28
ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 14 27
KONYA Parçalı ve az bulutlu 17 29
SİVAS Parçalı ve az bulutlu 10 27
BATI KARADENİZ Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın iç kesimleri ile Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Düzce ve Karabük çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.
BOLU Parçalı ve az bulutlu yarın zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 13 26
DÜZCE Parçalı ve az bulutlu yarın zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. 17 29
SİNOP Parçalı az bulutlu yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu 17 23
ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu yarın zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. 19 27
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Amasya çevreleri ile Tokat'ın batıçevreleri ve Çorum'un kuzey ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16 30
BAYBURT Parçalı ve çok bulutlu 8 24
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 15 23
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 16 23
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari çevreleri ile Erdurumun doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğu ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 4 22
KARS Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 6 20
MALATYA Parçalı yer yer çok bulutlu 14 31
VAN Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 8 18
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 12 30
GAZİANTEP Az bulutlu 17 32
SİİRT Parçalı ve az bulutlu 15 28
ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 21 37
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinde Doğu Karadeniz’in batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatı, doğusu akşam zaman zaman güneydoğu, yarın öğle saatlerinde kuzeydoğudan, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, doğusu kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan, Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatı, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zaman zaman 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatı, kuzeyi gece saatleri ile yarın sabah saatlerinde kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009