Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :09.04.2020-18:00 Tarihi :09.04.2020
Bitiş :10.04.2020-18:00 No :300
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya ve Bayburt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzeyli yönlerden, zamanla Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
EDİRNE Parçalı bulutlu 4 25
İSTANBUL Parçalı bulutlu 4 17
KIRKLARELİ Parçalı bulutlu 2 23
KOCAELİ Parçalı bulutlu 4 18
EGE Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu 1 17
DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu 8 20
İZMİR Parçalı bulutlu 9 23
MANİSA Parçalı bulutlu 8 21
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Isparta ve Burdur dışında bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 12 20
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı 12 21
HATAY Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 11 18
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu 4 18
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı bulutlu 2 18
ÇANKIRI Parçalı bulutlu 0 19
ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu 2 17
SİVAS Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı 3 15
BATI KARADENİZ Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı bulutlu 0 15
DÜZCE Parçalı bulutlu 4 18
KASTAMONU Parçalı bulutlu -1 17
ZONGULDAK Parçalı bulutlu 3 12
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Bayburt çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 3 17
SAMSUN Parçalı bulutlu 5 15
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 4 17
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 8 13
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 0 12
KARS Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı -1 11
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 6 17
VAN Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 3 12
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 5 17
GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 6 17
SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, gece sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 9 15
ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 8 21
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu doğusu yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan akşam saatlerinde kuzeydoğudan; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu açık yarın (Cuma) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Cuma) öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) akşam saatlerinde yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.
EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan yarın (Cuma) öğle saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde 6 (50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuzeyi yer yer 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, kuzeyinde yer yer 2,5 m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, yarın (Cuma) öğle saatlerinde güneybatıdan; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Mersin Körfezi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa) yer yer 5 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzeydoğudan, akşam saatleri ile yarın (Cuma) öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009