Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :21.01.2019-06:00 Tarihi :21.01.2019
Bitiş :22.01.2019-06:00 No :61
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz ile Tekirdağ, Mersin, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Yozgat, Samsun ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde zamanla karlakarışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışı şeklinde olması bekleniyor, Yağışların Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2.) Antalya merkezi ile Serik çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkenin batı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, Güneydoğu Anadolu ile yarın öğle saatlerinden sonra Marmara'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2.) Antalya merkezi ile Serik çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ile Tekirdağ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bilecik çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
BURSA Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu 12
ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu 12
İSTANBUL Parçalı çok bulutlu ve hafif yağmurlu 12
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu 11
EGE Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde beklenen yağışların; Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmurlu 5
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14
MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 9
UŞAK Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu 5
AKDENİZ Parçalı bulutlu, Batı Akdeniz ile Mersin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın batı kıyılarında kuvvetli (21-50 kg/m2.), İl merkezi ile Serik çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.
ADANA Parçalı bulutlu 14
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların; kuvvetli, il merkezi ile Serik çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. 15
BURDUR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 6
HATAY Parçalı bulutlu 12
İÇ ANADOLU Parçalı yer yer çok bulutlu, batısı ile Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri ve Yozgat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, Akşam saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve yer yer hafif olmak üzere kar yağışı şeklinde olacağı beklenmektedir. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmurlu, akşam saatlerinden sonra hafif karlakarışık yağmur ve kar yağışlı 5
CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmurlu, akşam saatlerinden sonra hafif karlakarışık yağmur ve kar yağışlı 5
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu 4
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu akşam saatlerinden sonra hafif karlakarışık yağmurlu 7
BATI KARADENİZ Parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısının gece saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur iç kesimlerde karlakarışık yağmur ve yer yer hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.
BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu 13
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sonra karla karışık yağmur, akşam saatlerinden sonra hafif kar yağışlı 7
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu 12
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu 13
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra Samsun çevrelerinin hafif sağanak yağışlı, Çorum çevrelerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.
AMASYA Parçalı bulutlu 8
ÇORUM Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve kar yağışlı 6
SAMSUN Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu 14
TRABZON Parçalı bulutlu 13
DOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.
BİNGÖL Az bulutlu 0
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu -10
KARS Parçalı ve az bulutlu -7
MUŞ Az bulutlu -7
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğu kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.
DIYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 7
GAZIANTEP Parçalı ve az bulutlu 7
SIIRT Az bulutlu 7
ŞANLIURFA Az bulutlu 10
DENİZLERDE HAVA
Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, orta ve batısı yağmurlu,, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, akşam kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) , Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğu, zamanla batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 2,0 m. Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve güneydoğu, , Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa ) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,4 m, Görüş: İyi, sis ve pus anında zayıf.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009