Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :13.11.2019-18:00 Tarihi :13.11.2019
Bitiş :14.11.2019-18:00 No :951
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir, İstanbul çevreleri ile Konya'nın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne'nin güney kesimleri, Çanakkale’nin batı kıyıları(Çanakkale merkez, Gökçeada, Eceabat, Ezine, Ayvacık, Bozcaada), İzmir’in güney ve batı kıyıları( İzmir merkez, Buca, Çeşme, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Selçuk), Aydın’ın batısı (Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il geneli, Antalya’nın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli, Muğla’nın Marmaris, Ula, Köycağiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Yağış alan yerlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Akşam saatlerinden sonra yurdun batı kesimlerinde başlaması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden itibaren Edirne'nin güney kesimleri, Çanakkale’nin batı kıyıları(Çanakkale merkez, Gökçeada, Eceabat, Ezine, Ayvacık, Bozcaada), İzmir’in güney ve batı kıyıları( İzmir merkez, Buca, Çeşme, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Selçuk), Aydın’ın batısı (Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il geneli, Antalya’nın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli(21-50 kg/m2), Muğla’nın Marmaris, Ula, Köycağiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli(51-75 kg/ m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile İstanbul çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Edirne'nin güney kesimleri ile Çanakkale’nin batı kıyılarında (Çanakkale merkez, Gökçeada, Eceabat, Ezine, Ayvacık, Bozcaada) kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
ÇANAKKALE Parçalı ve zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 16 19
EDİRNE Parçalı ve zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın sabah saatlerinde güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 11 18
İSTANBUL Parçalı ve zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, yarın öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı 14 19
KOCAELİ Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 15 22
EGE Parçalı ve çok bulutlu kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir’in güney ve batı kıyıları( İzmir merkez, Buca, Çeşme, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Selçuk), Aydın’ın batısı (Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il genelinde kuvvetli, Muğla’nın Marmaris, Ula, Köycağiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
AFYONKARAHİSAR Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı 7 15
İZMİR Parçalı ve zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra güney ve batı kıyılarında ( İzmir merkez, Buca, Çeşme, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Selçuk) kuvvetli olması bekleniyor. 16 20
MANİSA Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı 14 19
MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların il genelinde yerel olarak kuvvetli, Marmaris, Ula, Köycağiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. 9 16
AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu, zamanla Batı Akdeniz'in çok bulutlu, yarın Batı Akdeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde Antalya’nın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli olması bekleniyor.
ADANA Az bulutlu yarın zamanla parçalı bulutlu 15 27
ANTALYA Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli olması bekleniyor. 18 21
HATAY Az bulutlu yarın zamanla parçalı bulutlu 13 25
MERSİN Az bulutlu yarın zamanla parçalı bulutlu 19 27
İÇ ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, yarın batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir çevreleri ile Konya'nın batı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Az bulutlu, yarın zamanla parçalı bulutlu 6 20
ÇANKIRI Parçalı ve az bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 2 18
ESKİŞEHİR Az bulutlu, yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı 9 16
KONYA Parçalı ve az bulutlu 10 19
BATI KARADENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
BOLU Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 4 19
DÜZCE Parçalı bulutlu 8 23
KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 1 18
ZONGULDAK Parçalı bulutlu 15 21
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Amasya çevrelerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
AMASYA Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 3 21
ARTVİN Parçalı ve az bulutlu 7 19
SAMSUN Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 11 22
TRABZON Parçalı ve az bulutlu 13 21
DOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu -3 13
KARS Parçalı ve az bulutlu -6 12
MALATYA Parçalı ve az bulutlu 2 17
VAN Parçalı ve az bulutlu -2 12
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 3 21
GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 8 20
SİİRT Parçalı ve az bulutlu 10 20
ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 12 24
DENİZLERDE HAVA
Doğu Akdeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, batısı parçalı bulutlu, zamanla sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, yarın sabah saatlerinde batısı, öğle saatlerinde geneli güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, doğusu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-3- km/sa), batısı 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş; İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, zamanla batısı sağanak yağışlı, sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu Rüzgâr: Güney ve güneybatı, akşam saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneydoğu, yarın öğle saatlerinde Kuzey Ege’nin kuzeyinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, batısı parçalı bulutlu, zamanla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), Antalya Körfezi’nde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın sabah saatlerinde doğusunun güneyinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 1,5 ila 2,5m, yarın sabah saatlerinde Doğu Akdeniz’in doğusunun güneyinde yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009